Legia pokonala Lecha w szlagierze ekstraklasy

Piłkarze Legii pokonali Kolejorza w 34 kolejce Lotto Ekstraklasy i zostali nowym liderem.

Mecze z udziałem tych drużyn od lat wzbudzają emocje. Drużyny te walczą ze sobą o najwyższe krajowe tytuły.  Nie inaczej jest też w tym sezonie gdzie razem z piłkarzami Jagielloni Białystok plasują się na trzech pierwszych miejscach.

W przeciwieństwie do dwóch poprzednich starć gdzie poziom obydwu drużyn był wyrównany w tym Legia była zdecydowanie lepszą drużyną.

Wynik meczu otworzył w 7 minucie grający świetnie Vadis Odjidja-Ofoe, który po podaniu Macieja Dąbrowskiego wbiegł  w pole karne i pięknie uderzył piłke, która wpadła przy bliższym słupku bramki. Legia miała jeszcze w pierwszej połowie kilka dogodnych sytuacji, których nie wykorzystali jednak Guilherme oraz Jodłowiec.

Po przerwie gra wyglądała podobnie z dużą przewagą Legii. Piłkarze Lecha starali się zremisować ale nie mogli poważnie zagrozić bramce Malarza. Ostateczny cios zadał Poznaniakom Michał Kucharczyk, który dostał podanie z końca boiska od Tomasza Jodłowca,  przerzucił piłkę nad bramkarzem , który wyszedł z bramki a następnie mijając bramkarza wepchnął futbolówkę głową do siatki.

Po wygranej 2-0 Legioniści awansowali na pierwsze miejsce tabeli i o 2 punkty wyprzedzają Lecha, Jagiellonię i Lechię, które mają taką samą liczbę punktów.