Wyniki meczy Manchester United – Celta

Manchester United zagra w finale Ligi Europy po tym jak zremisował z Celtą Vigo w drugim meczu półfinalowym 1-1

Joze mourinho
Po wygranej 1-0 w Hiszpanii w pierwszym meczu, Marouane Fellaini powiększyl przewagę United w 17 minucie strzelając bramke głową z dośrodkowania Marcusa Rashforda.liga europy półfinał
Jednakże Celta zapewniła nerwową końcówkę spotkania kiedy Facundo Roncaglia doprowadził do remisu 4 minuty przed końcem spotkania.
Podczas gdy Manchester dominował w Hiszpanii to Celta była lepszą drużyną w Anglii.Mimo to ze Celta dominowała pierwsza staciła gola co wprowadzilo zdnerwowanie w jej szeregach a uspokoiło grę gospodarzy którym udalo sie awansować
The Reds zmierzą sie z Ajaxem w finale w Sztokholmie 24 maja, po tym jak gracze Ajaxu pokonali Lyon 5-4.
Dla United będzie to pierwsza okazja, by wygrać Lige Europy – jedynego Eropejskiego trofeum, którego nie posiadają a przy okazji ich najlepsza szansa aby dostać się do Ligi Mistrzów.